در و پنجره ترمال بریک

درب و چنجره ترمال بریک

در حال حاضر استفاده از انرژی های مختلف در بین مردم بسیار افزایش پیدا کرده است. کاربران برای اینکه بتوانند در استفاده از این انرژی ها و صرفه جویی در هزینه های خود بهینه سازی کنند، به دنبال عایق کردن خانه های خود، دیوارها و سقف ها هستند. برای اینکه بتوانید سقف و دیوارها را عایق کنید باید از لعاب های دوگانه و سه گانه استفاده نمایید. در این میان چیزی که از چشم مردم دور افتاده است، عایق بندی درب و پنجره هست. عایقی که در داخل پنجره به کار می رود به یک نام دیگر که شکست حرارتی هست نیز؛ معروف است. این شکست حرارتی یک مانع به صورت دائمی میان پنجره در فضای داخل و خارج از آن مکان ایجاد می کند و از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می کند.

برای اینکه بتوانید درب و پنجره خانه، محل کار، اداره ها و غیره را عایق بندی کنید، باید از عایقی که توسط تولیدکنندگان این بخش معرفی شده است، استفاده کنید. این عایق به نام ترمال بریک شناخته می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با تعریف درب و پنجره ترمال بریک، مزایای عایق بندی با استفاده از آن آشنا شوید.

ترمال بریک چیست؟​

ترمال بریک که نام دیگر آن گرمابند است، یک عایق می باشد که در قسمت خارجی درب و پنجره و انواع سازه ها قرار می گیرد. با استفاده از این عایق می توانید جلوی ورود حرارت را به داخل بگیرید. همچنین از ترمال بریک برای سازه هایی که هدایت حرارتی بالایی دارند نیز استفاده می شود.

همانطور که می دانید پروفیل آلومینیوم یک رسانای قوی برای گرما و سرما است. این فلز وقتی در درب و پنجره استفاده می شود، می تواند گرما یا سرمای مطلوبی را جذب کند و یا از دست بدهد. جالب است بدانید که به علت سختی و مقاومت بالای این فلز آلومینیوم، در ساخت درب و پنجره به عنوان مواد اولیه استفاده می شود. بزرگترین عیب این فلز هنگام ساخت درب و پنجره آلومینیومی رسانا بودن قوی آن است.

شایان ذکر است بدانید فلز آلومینیوم به تنهایی نمی تواند عایق گرما و سرما باشد. در این میان زمانی که تیغه پلی آمید عایق در قسمت های میانی پروفیل دوخته می شود، ارتباطی که میان جداره های بیرونی و داخلی موجود بود، قطع می شود. در نهایت پروفیل آلومینیوم تبدیل به یک عایق یا همان ترمال بریک می شود. طراحی و ساخت درب و پنجره های ترمال بریک تا جایی که توانست ایرادها و معایب درب و پنجره های آلومینیومی را برطرف کرد.

ترمال بریک چیست؟

درب و پنجره ترمال بریک چیست؟

درب و پنجره ترمال بریک را می توان به عنوان درب و پنجره های مدرن و پیشرفته شناخت. از این درب و پنجره به منظور بهره وری در استفاده از انرژی و عایق کاری نوین استفاده می شود. در ساخت پنجره های آلومینیومی ترمال بریک، دو عدد فریم آلومینیومی را مورد استفاده قرار می دهند. این نوع پنجره ها یک مانع میان قسمت خارجی و داخلی دارند که با استفاده از آن بتوانند هدر رفتن انرژی از طریق آلومینیوم جلوگیری کنند.

بر اساس تعریف و تحلیلی که توسط انجمن ملی رتبه بندی پنجره در رابطه با پنجره ترمال بریک شده است، در این مدل پنجره ها، قاب و اعضای بازشوی آن به عناصر داخلی و خارجی تقسیم بندی می شوند و همچنین به وسیله متریالی که هدایت حرارتی را کاهش می دهد، به هم اتصال می یابند.

درب و پنجره ترمال بریک می تواند حرارت را کاهش دهد و همچنین کنترل کند. با این اقدام می توان از اتلاف انرژی در مکان مورد نظر جلوگیری نمود. تا به اینجا درب و پنجره ترمال بریک عملکرد بسیار مطلوبی از خود نشان داده است و همین دلیل باعث شد تا در اغلب ساختمان ها تجاری و مسکونی از گزینه به عنوان اولویت استفاده شود.

شایان ذکر است بدانید در تولید درب و پنجره ترمال بریک از جنس و متریال پلی آمید به منظور عایق سازی استفاده می شود و جنس PVC جایی در تولید آن ها ندارد. استفاده از PVC مقاومت این درب و پنجره ها را کاهش می دهد. لاستیک پلی آمیدی که در قسمت جداره های داخلی و خارجی این درب و پنجره ها استفاده می شود، توسط ماشین های مخصوص پانچ می شود و مانع از ورود حرارت، گرما و سرما و صداهای صوتی به داخل ساختمان می شود.

در سیستم های درب و پنجره ترمال بریک از 200 مدل طیف رنگی استفاده می شود. همچنین از دیگر مواد اولیه ترمال بریک می توان به رنگ های پوردی الکترواستاتیک، آنادایز و طرح چوب، سه رنگ پایه و اصلی اشاره کرد. از درب و پنجره های ترمال بریک آلومینیومی در مناطق گرم و خشک و گرمسیری به دلیل مقاومت بالا و رنگ و کیفیت مطلوب نسبت به پنجره های یو پی وی سی استفاده می شود.

درب و پنجره ترمال بریک چیست؟
مزایای استفاده و نصب درب و پنجره ترمال بریک

مزایای استفاده و نصب درب و پنجره ترمال بریک

این مدل درب و پنجره نویز، حرارت و صداهای صوتی را صد برابر کمتر از  درب و پنجره های معمولی منتقل می کند. پنجره های آلومینیومی ترمال بریک در برابر حرارت و اشتعال مقاومت بالایی دارند و همچنین به دلیل یک لایه اضافه موجود در ساخت آن امنیت بسیار بالایی دارند. درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک از طول عمر و دوام بالایی برخوردار هستند و بسیار کم دچار فرسودگی می شوند.

قابل ذکر است بدانید که این مدل درب و پنجره ترمال بریک در زمستان، 38 درصد کاهش اتلاف انرژی، در تابستان 32 درصد، میزان 28 درصد کاهش مصرف سوخت و در نهایت باعث کم شدن 20 درصد از هزینه های تاسیسات می شوند. از این مدل درب و پنجره در مناطقی که احتمال زلزله وجود دارد، بیشتر استفاده می شود. همچنین در ساخت این درب و پنجره با توجه به نمای ساختمان می توان رنگ دلخواه و متنوعی را برای این سازه ها انتخاب نمود.

سخن پایانی

در نهایت اگر می خواهید برای ساختمان خود یک درب و پنجره مناسب انتخاب کنید و هنوز دو به شک هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده و نصب درب و پنجره ترمال بریک می باشد. عملکرد خوبی که از این مدل در طی سال های اخیر دیده ایم، شما را راضی خواهد کرد. همچنین درب و پنجره نرمال را نیز می توانید با تماس با سفارش دهید.