ریخته گری دی سی

همان طور که می دانید ریخته گری دی سی در واقع روشی است که به وسیله آن یک فلز را ذوب نموده و دوباره به حالت انجماد در می آورند اما باید توجه داشته باشید که این مراحل ریخته گری طی زمان و دمای خاصی انجام می شود یعنی به هنگام مذاب کردن فلز آن را در دمای از قبل تعیین شده قرار می ‌دهند و مدام آن را کنترل می‌ کنند و پس از آن در دمای مناسب زمان می دهند تا به حالت انجماد درآید این زمان هم از قبل تعیین شده است. توجه داشته باشید که فلزاتی که در این گونه فرآیند قرار می گیرند ویژگی های خاصی می یابند بنابراین همه این موارد قابل کنترل است البته که ریخته گری روش های مختلف و متفاوتی مانند ریخته گری مدرن دارد که ما امروز تصمیم گرفتیم در مورد ریخته گری دی سی اطلاعات بسیار خوبی در اختیارتان قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

ریخته گری دی سی چگونه انجام می شود؟

همان طور که خدمتتان عرض کردیم با مذاب کردن فلز عمل ریخته گری انجام می شود اما در مورد جزئیات آن اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار نداریم بنابراین تصمیم گرفتم توضیحات بیش تری در این باره بدهیم. از جمله فعالیت هایی که به هنگام ریخته گری دی سی انجام می شود ابتدا شمش فلز مورد نظر رو به همراه آلیاژهای مختلف وارد کوره می کنند. پس از آن فلز مذاب از طریق راه گاه های انتقال به سیستم گاز زدایی و واحد فیلتراسیون و پس از آن به واحد انجماد که دارای مبارک های سیستم عمودی دی سی هستند می رود. توجه داشته باشید که در اون همه این راه گاه های انتقال را به وسیله سیستم های نسوز پر کردند بنابراین هیچ گونه اتفاقی در طی این فرآیند پیش نخواهد آمد. به همین روش ریخته گری دی سی انجام خواهد شد.

ریخته گری دی سی چگونه انجام می شود

ریخته گری دی سی چه مزایایی دارد؟

هر روش از ریخته گری دارای مزایا ویژه و منحصر به فردی است بنابراین اگر بخواهیم برای شما عزیزان مزایای ریخته گری دی سی را بگوییم باید به مواردی اشاره کنیم که باعث انجام بیش ترین روش برای فلزات شده است که به شرح زیر می باشند:

  • روش دی سی مانع ایجاد ترک یا کم ترین ترک بر روی فلزات خواهد شد.
  • به روش ریخته گری می توان بلیط های مختلف با اندازه های متفاوت تولید نمود.
  • عملیات انجام ریخته گری dc کاملاً موفق و بدون هیچ گونه خطری صورت خواهد گرفت.
  • عملیات ریخته گری دی سی باعث می شود فلز به راحتی از قالب جدا شود.
  • می توان قطعات با شکل های هندسی و پیچیده را تولید نمود.

البته که مزایای کوچک دیگری هم هستند مانند سرعت بالای عملیات ریخته گری دی سی و هم چنین کاهش تولید ضایعات در این عملیات، همچنین می توان بلیط های توخالی با قالب های متفاوت ایجاد نمود. در این روش خطای کم تری رخ خواهد داد. با توجه به این موارد می توان فهمید که روش ریخته گری بسیار جالب و پر از فایده است و این شما می توانید برای ریخته گری دی سی فلز مورد نظر خود هر چه سریع تر اقدام کنید.

ریخته گری دی سی چگونه انجام می شود