ساخت قالب آلومینیوم

حتما تا به حال پرده های زبرا را از نزدیک دیده اید حتی ممکن است نام آن ها را ندارید اما در واقع بسیار در مکان های مختلف با آن ها روبرو شده اید اکنون به شما خواهیم گفت که نام این پرده های بسیار زیبا و شیک پرده زبرا است. پرده زبرا که به آن پرده ‏ دبل رول یا پرده شب هم گفته می شود. زیرا این پرده به صورتی آویزان و نصب میشود که شما می توانید به راحتی باعث کاهش افزایش نور به درون محیط شوید. در واقع طرح های بسیار زیادی از پرده زبرا وجود دارد و همین موضوع باعث محبوبیت این نوع پرده شده است. امروز هم در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی پرده زبرا و انواع آن ویژگی هایی که باعث محبوبیت این نوع پرده شده  بنابراین دعوت می کنیم که تا پایان این مطلب  همراه شرکت صنایع آلومینیوم پیشرو باشید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

انواع قالب های آلومینیومی

اگر بخواهیم انواع قالب آلومینیوم را برای شما معرفی کنیم در واقع به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که هر یک از این دستگاه ها نیز از اجزای مختلفی دارند مواردی که در زیر می بینید دسته بندی های قالب آلومینیومی باشند که ما آنها را به صورت موارد زیر برایتان دسته بندی نموده ایم:

  • قالب آلومینیوم ریخته گری
  • که شامل قالب دایکست و قالب ریزه یا دائمی می شود.
  • دسته بندی دوم مربوط به قالب آلومینیوم پرس است
  • قالب پرس شامل قالب اکستروژن می باشد.

اکنون اگر بخواهیم به توضیح قالب آلومینیوم ریخته گری بپردازیم در رابطه با قطعات آلومینیوم صورت می گیرد که به دو روش انجام می شود. این دو روش شامل قالب دایکست است که قطعات آلومینیوم در قالب های با اندازه معین و ابعاد مشخص طراحی و در کوره ها با فشار بسیار زیاد ساخته می شود. پس از آن در مرحله انجماد قرار می گیرد و منجمد می شود و بعد کاملا آماده است و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انواع قالب های آلومینیومی

قاب دائمی از جمله قالب های آلومینیومی

از دیگر قالب های ریخته گری آلومینیوم می توان به قالب دائمی اشاره نمود که روش ساخت آن با نمونه قالب های دایکست متفاوت می باشد. بنابراین می توان گفت قالب دائمی را به وسیله طراحی در قطعات مورد نظر در کوره به صورت خمیری بر روی قطعه ریخته و بعد با فشار کم کم از کوره خارج می کنند و در مراحل مختلف آن را سفر می کنند تا اضافه ها از بین بروند و سطح آن کاملاً صاف و صیقلی باقی بماند. قالب دائمی از جمله قالب های آلومینیومی که برای کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین این شما هستید که تعیین میکنید قالب آلومینیوم شما از چه نوع باشد و چگونه ساخته شود. فراموش نکنید که ضخامت این گونه قالب ها را نیز می توانید انتخاب کنید البته که سطح استاندارد برای آن ها بین یک و نیم تا ۱۵ میلی متر است.

ساخت قالب آلومینیوم
مزایا و معایب قالب های ریخته گری چیست؟

هزینه سفارش پرده زبرا

قالب های ریخته گری که به روش دایکست تولید می‌ شوند بسیار محکم می باشند بنابراین استحکام بالا باعث شده که محبوبیت بسیار زیادی پیدا کنند و علاوه بر ساختمان سازی در صنایع هم مورد استفاده واقع شوند. اما باید توجه داشته باشید که این استحکام بسیار بالا حاصل قرار گرفتن در کوره با دمای بسیار بالا می باشد به همین خاطر این روش می تواند هزینه بالایی در بر گیرد که همین موضوع می تواند معایب روش دایکست باشد. از مزایای قالب دائمی هم می توان یکدست نبودن ضخامت در تمام بخش های آن را نام برد و همچنین تحت فشار کوره هزینه بالای ایجاد خواهد کرد به طور کلی قالب های ریخته گری قیمت بالاتری نسبت به دیگر قالب های آلومینیومی دارند بنابراین اگر فکر می‌ کنید که مقرون به صرفه نیز می ‌توانید از آن ‌ها صرف نظر کنید.

قالب پرس آلومینیومی​
سفارش قالب آلومینیوم

قالب پرس آلومینیومی

قالب پرس از جمله دسته بندی های قالب های آلومینیومی ست که هم اکنون فروش بسیار زیادی داشته زیرا نحوه ساخت آن به صورتی است که توانسته مشتریان خود را جذب کند. قالب پرس به صورتی که می تواند آلومینیوم با طول زیاد و تکه های مختلف را پوشش دهد بنابراین نمی توان از فوق العاده بودن آن چیزی کم کرد در این روش آلومینیوم نه به صورت عادی بلکه به صورت خمیری مورد ت قرار می ‌گیرد و لایه‌ ای از قالب آن را پوشش می دهد. این روش هم شامل قالب اکستروژن می ‌شود که قالب اکستروژن هم برای ساخته شدن به مراحل بسیار زیادی نیاز دارد اما باید به این موضوع توجه کنید که همین قالب ها می توانند از ضخامت آلومینیوم را بالا ببرند و مانع تخریب آن شوند به همین خاطر در صنایع بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

سفارش ساخت قالب آلومینیوم 

اگر توجه کرده باشید و طبق گفته ها و تحقیقاتی که صورت گرفته قالب های آلومینیوم کاربرد بسیار ویژه ای در صنعت و ساختمان سازی دارند به همین خاطر طبیعی است که مشتریان برای خرید آن ها به دنبال راه ساده و آسان بگردند امروز می خواهیم به شما روش ساده ای برای سفارش قالب آلومینیوم بدهیم و آن هم چیزی نیست جز سفارش آنلاین که در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش شما ثبت میشود و پس از ساخته شدن و تولید در محل مورد نظر به دستتان خواهد رسید. یکی از مزایای سفارش آنلاین این است که شما خودتان تعیین می کنید که قالب آلومینیوم به چه روش و با چه ضخامت و ابعادی انجام شود در این صورت دقیقا چیزی که می خواهید را دریافت خواهید نمود و نه کمتر و نه بیشتر.

جمع بندی

قالب آلومینیوم از جمله مواردی است که در صنعت و ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا می تواند آلومینیوم را پوشش دهد و ضخامت آن را بیشتر از قبل کند به همین خاطر افراد زیادی وجود دارند که درخواست سفارش قالب آلومینیوم به روش های مختلف را خواهند شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد سفارش و قیمت دقیق قالب آلومینیوم به صورت آنلاین با ما در ارتباط باشید و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین قالب آلومینیوم را با ضخامت استحکام فوق العاده عالی دریافت کنید.