ساخت قالب اکستروژن

حتماً می دانید که منظور از اکستروژن همان اکستروژن آلومینیوم است که آلومینیوم هم اکنون یکی از محبوب ترین فلزات موجود در بازار محسوب می شود. زیرا ویژگی های منحصر به فرد آلومینیوم باعث افزایش کاربرد آن در ساختمان سازی و صنعت شده است. البته که به منظور کاربرد و استفاده بیش تر از پروفیل آلومينيوم تصمیم گرفته شده که با قالب اکستروژن ساخته شود. البته که ساخت قالب اکستروژن هم چالش بزرگ و عجیبی به نظر می رسد. زیرا هر کسی به خوبی از پس آن بر نمی آید و بهترین آن را به سختی خواهید یافت. البته که در این مطلب اطلاعات بیش تری در مورد ساخت قالب اکستروژن پروفیل آلومینیوم در خواهید یافت. از این رو توصیه می کنیم برای یافتن پاسخ سوالات خود در این زمینه تا پایان این مطلب را به دقت مطالعه نمایید شاید شما هم یکی از مشتریان چنین محصولی باشید.

مراحل ساخت قالب اکستروژن 

پرده های زبرا در واقع از یک لایه تور و یک لایه پارچه با طرح مختلف ساخته شده است بنابراین همین ویژگی باعث می شود که تنوع این نوع پرده بسیار زیاد باشد البته که این نوع پرده به تازگی وارد عرصه دیزاین و طراحی منازل و محیط های مختلف شده است و در همین مدت کم هم محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده آن ها به خاطر مزایای فوق العاده ای که دارد این مزایا به شرح زیر می باشند:

  • با وجود پرده زبرا میتوان مقدار نور ورودی را تنظیم و کنترل نمود.
  • طول عمر پرده زبرا بسیار بالاتر از طول عمر پرده های دیگر است.
  • جنس و دوام پرده زبرا بسیار عالی و سبک می باشد.
  • نصب پرده زبرا ساده است بنابراین درآوردن و شستشوی آن نیز می‌ تواند راحت باشد.
  • تنوع در طرح و رنگ پرده های زبرا فوق العاده زیاد است.
  • به سادگی می‌ توان دید افراد بیرون از محیط را نسبت به درون محدود نمود.
  • متناسب با هر محیطی می تواند پرده های زبرا استفاده کرد.

توجه داشته باشید که وجود یک کنترل برای جمع کردن و تنظیم میزان آن وجود دارد و در هر محیطی با هر آب و هوایی می توان از پرده زبرا استفاده نمود.

مراحل ساخت قالب اکستروژن

ساخت قالب اکستروژن چه اهمیتی دارد؟

در حقیقت یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین فلزاتی که در کشور مورد استفاده قرار می گیرد آلومينيوم است به همین خاطر باید قالب آن در کشور به قدری زیاد باشد که مشتریان برای خرید دچار سردرگمی نشوند و به راحتی خرید خود را انجام دهند. از این موضوع گذشته امروز کشورهای مختلف برای ساخت قالب اکستروژن تلاش بسیار زیادی می کند علاوه بر این ما نیز باید در ایران آنقدر قالب اکستروژن بسازیم که نیازی به کشورهای خارجی نداشته باشیم بنابراین باید میزان تولید را به حداقل برسانیم تا افرادی که نیازمند استفاده از این نوع پروفیل آلومینیوم هستند به راحتی نیاز شما را برطرف نمایند. پس توجه داشته باشید که اهمیت ساخت قالب اکستروژن در کشور ایران بسیار زیاد است و نمی توان به هیچ عنوان از آن غافل شد.

ساخت قالب اکستروژن
ضخامت قالب در طراحی اکستروژن آلومینیوم چقدر است؟

ضخامت قالب در طراحی اکستروژن آلومینیوم چقدر است؟

به طور کلی افرادی که به طراحی قالب اکستروژن مشغول هستند سعی کنند ضخامت مشخص و د نظر خود را برای آن در نظر بگیرند این ضخامتی که توسط طراح در نظر گرفته می شود ایده ‌آل ‌ترین ضخامت است زیرا اگر ضخامت قالب اکستروژن در طراحی شکل آن به حدی کم باشد که قیمت مناسبی برای شما در نظر بگیرند قطعاً کیفیت خوبی نخواهد داشت زیرا در ساخت آن پروفیل آلومینیوم دچار تاب خوردگی خواهد شد و قالب آن درست از آب در نمی آید. بنابراین شما عزیزان تنها به قیمت مناسب اکتفا نکنید بلکه کیفیت قالب اکستروژن زمانی مشخص می ‌شود که ضخامت آن به اندازه ایده آل و درست باشد نه آنقدر کم که دچار تاب خوردگی شود و نه آن قدر زیاد که وزن آن را افزایش دهد. مطمئن باشید اگر این کار را به افراد متخصص بسپارید به بهترین نحو ممکن از پس آن بر می آیند.

ساخت قالب اکستروژن
سفارش ساخت و طراحی قالب اکستروژن

قیمت ساخت قالب اکستروژن چقدر است؟

افرادی که به هنگام خرید یا سفارش قالب اکستروژن می روند اولین سوالی که برایشان پیش می آید در رابطه با قیمت آن است زیرا امروزه هزینه ها بسیار بالا رفته و افراد به فکر دخل و خرج خود می باشند به همین خاطر باید مشخص شود که هزینه انجام این کار چقدر خواهد بود اما باید این موضوع را هم بدانید که ما نمی توانیم در این مطلب بگوییم قیمت دقیق چقدر است زیرا به عوامل مختلفی در این زمینه بستگی دارد یکی از مهم ترین عواملی که در قیمت ساخت قالب اکستروژن موثر می باشد سفارش شما عزیزان است یعنی هر چقدر که ابعاد و اندازه های مورد نظر بیش تر باشد و ضخامت مقطع برای کار جدید بیش تر شود قطعا هزینه ها نیز بالاتر خواهد رفت. از عوامل دیگری که در قیمت قالب اکستروژن تاثیر گذار از نوسانات بازار و طراح آن می باشد.

سفارش ساخت و طراحی قالب اکستروژن

ممکن است شما هم نیازمند داشتن پروفیل یا آلومینیوم مورد نظر خود با قالب اکستروژن باشید به همین خاطر مدام از افراد دیگر پرس و جو می کنید تا بتوانید هر چه سریع تر محصول مورد نظر خود را خریداری کنید اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که قالب اکستروژن به صورت آماده کاملاً محدود است در واقع شما برای خرید قالب اکستروژن مورد نظر خود باید سفارش دهید این سفارش ها و ساخت طراحی ها طبق نظر شما انجام می شود یعنی ضخامت و ابعاد مورد نظر بررسی شده و یک نقشه تهیه می شود و پس از آن قالب اکستروژن مورد نظر ساخته خواهد شد. خوشبختانه در این راه افراد متخصص و کاردان و با مهارتی وجود دارند که استعداد خود را به بهترین نحو ممکن به کار گرفتند و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و بالاترین مرغوبیت تولید و ارائه می کنند. البته که شما می توانید سفارشات خود را به صورت آنلاین و یا حضوری ثبت کنید.

جمع بندی 

قالب اکستروژن در واقع قالبی است که برای فولادی مثل آلومینیوم در نظر گرفته می شود زیرا در این صورت ضخامت آن را افزایش داده و مانع شکستگی آن خواهد شد به همین خاطر و همچنین به خاطر کاربردهای مختلفی که از آلومینیوم می شود افراد سعی کردند که برای آن قالب اکستروژن تهیه کنند البته که تهیه قالب اکستروژن به مراحل مختلفی نیاز دارد که در این مطلب به آن ها اشاره نمودیم همچنین در این مطلب در مورد قیمت و اهمیت ساخت قالب اکستروژن صحبت شد هم اکنون شما می توانید قالب اکستروژن برای فولاد مورد نظر را به صورت حضوری و یا آنلاین با ابعاد مشخص سفارش دهید.