کوره ایجینگ

ممکن است زمانی که به دنبال تحقیق و بررسی در مورد ساخت تجهیزات صنایع و صنعت کشور باشید با نام کوره ایجینگ آشنا شوید. بنابراین اولین سوالی که به ذهن شما خطور می‌ کند در رابطه با کوره ایجینگ است که چیست و چه کاربردی دارد و از آن چه استفاده ای می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت همان طور که از نوع این مرحله مشخص است یک کوره ای است که حرارت و دمای آن بالا بوده و سبب افزایش استحکام و مقاومت فلزات مختلف از جمله پروفیل آلومینیوم و غیره خواهد شد. بنابراین طبیعی است که در ساخت تجهیزات مختلف از چنین کوره ای استفاده شود. اکنون از شما عزیزان دعوت می کنیم برای اطلاعات بیش تر در این زمینه و چگونگی عملکرد این کوره تا پایان این مطلب با ما همراه باشید قطعاً اطلاعات ارزشمندی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

عملیات در کوره ایجینگ چگونه انجام می شود؟

اگر بخواهیم توضیحات کاملی در رابطه با عملیات انجام شده در کوره اینجینگ بپردازیم در واقع ابتدا باید خدمتتان عرض کنیم که از دو مرحله مجزا تشکیل شده است که به شرح زیر می باشد:

  • مرحله اول قرارگیری فلز مورد نظر در کوره است.
  • و اما در مرحله دوم که کاهش دمای به وجود آمده در سطح انجام می شود.

در مرحله اول که قرارگیری فلز در کور می باشد ابتدا فلز مورد نظر را که به اندازه دلخواه برش زده و ساخته اند در اندازه و سایز مختلف وارد کوره می کنند تا دمای آن به اندازه کافی بالا نبود و سبب استحکام و مقاومت بیش تر آن شود. در مرحله دوم دما را تو هر میزان که می خواهند بالا میبرند تا مقاومت سطح فلز مورد نظر افزایش یابد پس از آن با برنامه ریزی دمای سر را کم کم و پله پله پایین بیاورند تا آرام آرام به انجماد و سختی مورد نظر برسد و دمای آن پایین بیاید. توجه داشته باشید که عملیات در کوره اینجینگ بسیار با حساسیت و برنامه ریزی پیش می رود به همین خاطر نتیجه به دست آمده کاملا مطلوب خواهد بود.

عکس کوره اینچینگ

مزایای کوره ایجینگ 

البته که شما هم می دانید انجام عملیات در کوره ایجینگ پر از فایده و مزایایی خواهد بود به همین خاطر افراد زیادی به کارخانه های مختلف مراجعه می‌ کنند تا فلز مورد نظر را پس از ساخته شدن به سختی قابل توجهی برسانند از این رو باید حتماً چنین مراحلی در کوره اینجینگ صورت گیرد. امروز هم تصمیم گرفتیم در مورد مزایای کوره اینجینگ با شما عزیزان صحبت کنیم. یکی از این وظایف و افزایش استحکام و مقاومت سطوح است که نمی ‌توان از آن غافل شد. قرارگرفتن آلیاژهای مختلف در کوره اینجینگ سبب سختی یکنواخت در آن می شود. از این رو دیگر لازم نیست برای ایجاد سختی در قسمت های مختلف آن تلاش کنید زیرا همه قسمت ها به یک اندازه سخت خواهد شد. از مهم ترین ویژگی های کوره اینجینگ می‌ توان به این مورد اشاره کرد که از این نوع عملیات می توان برای انواع آلیاژ ها استفاده کرد.